Navštívili sme Slovenskú národnú knižnicu

Žiaci 3. A  triedy 4. októbra 2022 navštívili Slovenskú národnú knižnicu v Martine.
Z výkladu pracovníčky knižnice sa dozvedeli, aké poslanie plní Slovenská národná knižnica, získali informácie o jej histórii, ale aj o poskytovaní služieb knižnice. Videli, ako sa reštaurujú, konzervujú, sterilizujú a chránia zbierky dokumentov. Žiaci mali tiež možnosť vidieť najmenšiu a najväčšiu knihu z fondu knižnice. Najväčšia kniha váži neuveriteľných 20 kg.

Po zaujímavej prednáške deti preskúmali zákutia knižnice, prezerali si jej priestory a dozvedeli sa aj to, že budova má až 14 poschodí, na ktorých sa nachádza fond s takmer šiestimi miliónmi dokumentov.

Návšteva knižnice sa nám všetkým veľmi páčila a ak ste ešte nemali možnosť knižnicu navštíviť, vrelo vám  ju odporúčame.

Mgr. Elena Hadarová, Luciou Braunová