Začala sa minifutbalová liga najmladších žiakov

Po dvoch pandemických rokoch sa opäť začala minifutbalová liga najmladších žiakov a žiačok okresu Martin. Do tohto ročníka je prihlásených 6 základných škôl z Martina, medzi ktorými už tradične nechýba ani Mudroňka. Organizátorom obľúbenej súťaže je CVČ Kamarát a zápasy sa hrajú na futbalovom ihrisku na Hurbanke.

13. apríla 2022 sa skončili zápasy s týmito výsledkami:

KZŠ s MŠ A. Bernoláka – ZŠ Mudroňa  2 : 0

Evanjelická ZŠ – ZŠ s MŠ Podhájska 0 : 1

ZŠ s MŠ Hurbanova – ZŠ Mudroňa 4 : 1 (gól Mudroňky dal Tobias Buocik)

ZŠ Krónera – ZŠ s MŠ Podhájska 5 : 1

ZŠ s MŠ Hurbanova – KZŠ s MŠ Bernoláka 3 : 2

ZŠ Krónera – Evanjelická ZŠ s MŠ 5 : 1

Zápas o 5. – 6. miesto:

ZŠ Mudroňa – Evanjelická ZŠ s MŠ 4 : 3 (góly Mudroňky dali Tobias Buocik 3, Leo Bauer 1)

Zápas o 3. – 4. miesto:

KZŠ s MŠ Bernoláka – ZŠ s MŠ Podhájska 3 : 0

Zápas o 1. – 2. miesto:

ZŠ s MŠ Hurbanova – ZŠ Krónera 2 : 1 (na penalty)

V tomto turnaji zvíťazila Hurbanka pred Krónerkou a Bernoláčkou. Mudroňkáči sa zlepšovali od zápasu k zápasu. V zápase o 5. miesto v susedskom derby s Evanjelickou ZŠ dokonca otočili nepriaznivý vývoj zápasu, keď prehrávali 0:3, ale napokon zvíťazili 4:3!

Našu školu reprezentovali: Karolína Sýkorová (2. B), Samuel Lilge (3. A), Kevin Dotko (3. A), Tobias Buocik (4. A), Tomáš Ďurdík (4. A), Leo Bauer (4. B), Adam Zigo (4. B), Jakub Ždanský (4. B) a Karin Púčeková (4. C).

Ďalšie kolo je na programe v máji, kedy sa uskutoční aj 23. ročník futbalového turnaja McDonald's Cup. Držíme palce našim reprezentantom z Mudroňky.

Text a foto: Bruno Horecký