Projekt Čítajme spolu

Už od roku 1999 si vždy štvrtý októbrový pondelok pripomíname Medzinárodný deň školských knižníc.

V našej škole už niekoľko rokov v tento deň venujeme školskej knižnici zvýšenú pozornosť a pre žiakov jednotlivých ročníkov vyberieme knihy, na ktoré ich chceme upozorniť, ktoré stoja za povšimnutie a rozhodne sa oplatí ich prečítať. Začneme čítať spoločne v škole a potom už jednotlivé knihy putujú do domáceho čítania.

Tento rok sme spolu čítali knihy: Roald Dahl – Matilda, Staré grécke báje a povesti, Gabriela Futová – Poškoláci, Antoine de Saint-Exupéry – Malý princ, Sue Townsendová –  Tajný denník Adriana Mola.

Ľ. Ollerová