19. - 23.10.2020
14. - 23.10.2020
Zatvorenie školy

NAJCOOLOVEJŠIE RÚŠKO MUDROŇKY

Počas epidémie koronavírusu sa v ZŠ P. Mudroňa nenudili ani učitelia, ani žiaci. Okrem toho, že spoločne zvládli učenie na diaľku, boli tvoriví aj v iných aktivitách. Slogan školy: „My, Mudroňkáči, sa nebojíme, koronavírus porazíme“ všetkých  motivoval nielen pri vzdelávaní, ale aj pri súťažení.

V máji  Mudroňka v spolupráci s časopisom Fľak vyhlásila výtvarno-fotografickú  súťaž o Najcoolovejšie rúško Mudroňky. Zaujímavé rúška so spomínaným sloganom dostali najstarší žiaci školy na súsoší sochára Fraňa Štefunku už v apríli. Najlepšie a najoriginálnejšie rúška žiakov školy boli dňa 17. júna odmenené cenami školy a redakcie časopisu Fľak (perá s logom školy, fľakorúška, fľakoprívesky a časopisy Fľak).

Ocenení žiaci školy v súťaži o Najcoolrúško Mudroňky:

Eliška Ondrľová, Tereza Perončíková, Emma Čičmancová, Oliver Bako, Nella Nemlahová, Soňa a Nina Mišatové, Nikola Bubáková, Nela Poloncová, Lenka Miartušová, Ella Katričová, Lea Andelová.

V najstaršej základnej škole v Martine všetci veria, že po letných prázdninách už nebudú potrebovať žiadne ochranné rúška a tieto originálne im zostanú  iba na pamiatku.

Text: Bruno Horecký