Bronzová Mudroňka na McDonalds Cup

Dňa 30. apríla 2024  sa uskutočnil najväčší futbalový  turnaj najmladších žiakov a žiačok okresu Martin – McDonald's Cup.  Do 25. ročníka bolo prihlásených 15 základných škôl z okresu Martin. Vyhlasovateľom súťaže bolo Ministerstvo školstva SR a Slovenský futbalový zväz, organizátorom obľúbenej súťaže je CVČ Kamarát. Zápasy sa hrali na futbalovom ihrisku v Martine na Pltníkoch. Družstvá boli rozdelené do 3 skupín.

Výsledky Mudroňky  v skupine A:

ZŠ s MŠ Hurbanova B – ZŠ P. Mudroňa  1 : 7

ZŠ Kláštor pod Znievom – ZŠ P. Mudroňa  1 : 4

ZŠ Dolinského  – ZŠ P. Mudroňa  0 : 10

KZŠ s MŠ A. Bernoláka – ZŠ P. Mudroňa  0 : 4

Mudroňka suverénne vyhrala svoju skupinu  bez straty bodu so skóre  25 : 2    a postúpila do finále s víťazmi ďalších skupín zo ZŠ s MŠ Hurbanovou a Evanjelickou spojenou školou.

V súbojoch o 1. – 3. miesto sme v oboch zápasoch ťahali za kratší koniec (s Hurbankou 0 : 8, s Evanjelickou 2 : 3) a získali sme napokon bronzové medaily, pohár, diplom a vecné ceny. Tento úspech sme oslávili už tradične v McDonalde – netradičným obedom s nápojom.

Konečné poradie na stupňoch víťazov v 25. ročníku futbalového turnaja McDonald's Cup  2024:

1. ZŠ s MŠ Hurbanova

2. Evanjelická spojená škola

3. ZŠ P. Mudroňa

Bronzovú Mudroňku výborne reprezentovali: Matej Koniar, Tomáš Grusman (8 gólov), Jakub Křivánek (9 gólov), Martin Mičko (4 góly), Jakub Ondroušek,  Mikhajlo Kelemen (2 góly), František Vorčák (1 gól), Tomáš Héger (3 góly), Katarína Jesenská, Zuzana Grajciarová.

Text a foto: Bruno Horecký