19. - 23.10.2020
14. - 23.10.2020
Zatvorenie školy

Spolu to zvládneme

Milí rodičia, deti, priatelia školy !

Takúto situáciu si naša Mudroňka veru nepamätá, a to sme najstaršia škola v Martine. Pandémia, zatvorená škola, prerušené vyučovanie, zrušené testovanie deviatakov, samoštúdium... Ale nepanikárme, buďme trpezliví, zodpovední, nestrácajme zmysel pre humor a buďme pozitívne naladení Všetko sa raz skončí, všetko nepríjemné prejde. Zase budeme chodiť do školy, do práce, na výlety, na súťaže, budeme sa stretávať s rodinou, s kamarátmi, budeme sa objímať. Škola sa zase bude ozývať detským smiechom.

Deti, teraz sa musíte vzdelávať doma, ale svet sa nezrúti, ak všetky úlohy nestihnete urobiť úplne dokonale. Mnohí ste chceli, aby sa vyučovanie začínalo neskôr, až niekedy o deviatej, tak teraz môžete doma začať s úlohami aj o desiatej Čo nezvládnete sami, doučíme sa neskôr spoločne. Buďte oporou svojim rodičom, ktorí to teraz nemajú ľahké.

Rodičia, je v poriadku, ak deťom nedokážete všetko vysvetliť a vo všetkom im pomôcť. Hlavne sa kvôli úlohám netrápte, „nestresujte“, buďte k sebe ohľaduplní a pozorní. Buďte pre svoje deti rodičmi aj  kamarátmi, s ktorými sa teraz stretávať nemôžu. Vytvorte doma deťom prostredie, v ktorom sa budú cítiť príjemne a bezpečne. Objímte svoje deti a povedzte im, že ich ľúbite.

Milí rodičia a deti, je to pre nás všetkých nová situácia, ktorú ale spolu určite zvládneme!

Buďte zdraví !!!

Vaša Mudroňka