19. - 23.10.2020
14. - 23.10.2020
Zatvorenie školy

Vianočné trhy na Mudroňke

Keď sa začiatkom decembra v škole oblečú triedy a chodby do vianočných šiat, je každému jasné, že prichádza ten magický čas, čas Vianoc.

V našej škole je už dlhoročnou tradíciou, že príchod tohto sviatku si pripomíname vianočným programom a rôznymi predvianočnými aktivitami. Nebolo to inak ani tento rok a v utorok 11. 12. 2018, sme pripravili pre žiakov, rodičov a priateľov školy vianočné trhy, aby sme si spoločne spríjemnili adventné obdobie.

Začali sme krásnym vianočným programom. Vianočné trhy otvorili žiačky 4. A triedy a malí koledníci z 3. A triedy pod vedením Mgr. K. Sujovej a Mgr. M. Sekanovej. Žiaci 2. stupňa pod vedením Mgr. K. Kráľovej zahrali a zaspievali vianočné koledy, zneli vianočné a novoročné vinše.

Triedy a chodby hýrili krásnymi výrobkami, ktoré vyrábali žiaci 1. stupňa pod vedením svojich pani učiteliek a pani vychovávateliek. Nechýbali ani výrobky, ktoré na hodinách výtvarnej výchovy a techniky vyrábali žiaci 2. stupňa. Veru, bolo sa na čo pozerať! Svoje výrobky prišli prezentovať aj ľudoví remeselníci. A tak sa okrem drobných, ale krásnych výrobkov z rúk našich žiakov, predávali aj krásne medovníky  p. M. Huberovej, drevené hračky pána J. Šimona a servítkovou technikou zdobené prírodné materiály pána J. Podstreleného.

Okrem vône ihličia, sušeného ovocia, medovníčkov, sviečok a dreva sa priestormi školy šírila aj vôňa detského vianočného punču, na ktorom si pochutnávali malí aj veľkí.

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí vianočné trhy pripravovali, ale ďakujeme aj rodičom, ktorí prispeli vianočnými výrobkami a  kúpou výrobkov detí školu podporili. Zisk z predaja je určený na nákup didaktických pomôcok.

Spokojnosť  a úsmevy na tvárach prítomných boli dôkazom toho, že tohtoročná vianočná akcia sa opäť vydarila.

Mgr. Tatiana Mikulková