19. - 23.10.2020
14. - 23.10.2020
Zatvorenie školy

Mikuláš 2017

Je tu december – posledný mesiac roka. V tomto mesiaci sú niektoré mená v kalendári spojené s rôznymi pranostikami a predznamenajú príchod Vianoc. 6. december je deň sv. Mikuláša a v našej škole bolo nezvyčajne rušno. Na chodbách a v triedach bolo od rána vidieť anjelov, čertov a samozrejme prišiel aj Mikuláš s veľkým červeným vrecom plným sladkostí. Deti v triedach museli recitovať alebo spievať, v telocvični zase robili drepy, aby si cukrík zaslúžili. Žiaci nižších ročníkov sa rohatých čertov najskôr zľakli, ale o chvíľu sa ich ustráchané pohľady rozveselili, keď zbadali, že prišli aj anjeli a že za básničky a pesničky sa im z vreca ujde sladká odmena. Spievať museli aj pani kuchárky v školskej jedálni, až potom im dal Mikuláš darček. Veselý bol sviatok sv. Mikuláša u nás v škole! Tešíme sa naň opäť o rok.

Tu pozrite fotky...