Exkurzia žiakov 7. ročníka

Exkurzia žiakov 7. ročníka - Po literárnych stopách Oravy

Orava je región, ktorý je rodiskom mnohých významných osobností, a tak sme sa rozhodli, že ho navštívime aj my. 26. apríla 2013 sme zavítali do Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. O našom najväčšom básnikovi sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí z jeho rodinného aj literárneho života, prezreli sme si fotografie aj osobné veci vrátane známej peleríny a bodkovanej mašle, ktoré poznáme z mnohých fotografií. Po návšteve historického cintorína, kde je P. O. Hviezdoslav pochovaný, sme si pozreli aj hlavné námestie Dolného Kubína.

Naša ďalšia cesta viedla do neďalekej obce Jasenová, odkiaľ pochádza spisovateľ Martin Kukučín. Navštívili sme jeho rodný dom, vypočuli sme si výklad pani lektorky o bohatom a zaujímavom živote spisovateľa a odfotografovali sme sa pred jeho sochou.

Boli to zaujímavé hodiny literatúry v prírode, ktoré si radi niekedy zopakujeme. V inom regióne a v inom čase.

L.O.