Športová olympiáda 2012-2013

Športová olympiáda žiakov a rodičov 2012

O tom, že spojiť  detské sily spolu s dospeláckymi môže byť celkom zábava, vedia svoje aj na ZŠ Ul.Pavla Mudroňa v Martine. Každý rok na jeseň  sa tam totiž koná ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA žiakov a rodičov, alebo v skratke povedané,  popoludnie súťaží, hier a zábavy. Tento rok sa môže pochváliť už svojím šiestym ročníkom s nemenej úspešnými číslami, čo v praxi znamená 50 párov rodičov a detí. Je teda jasné, že 17.októbra 2012 si dohromady až 100 športovcov  zmeralo sily v ozaj netradičných disciplínach akými nepochybne boli :

1. taxislužba alebo jazda s fúrikom, v ktorom sedelo dieťa a šoférom nebol nik iný ako jeho rodič, starý rodič či dokonca niekto z rodiny

2. správna rana, kde si 3 rany do vedra  z danej vzdialenosti mohol vyskúšať tak rodič ako i jeho ratolesť

3. pirátska zátoka, v ktorej trasu ohraničenú kužeľmi, musel so zaviazanými očami absolvovať rodič  za skvelej navigácie svojho dieťaťa a napokon

4. nemenej atraktívnou disciplínou bola penalta, kde 3 strely z rôznych miest mali znamenať aj správnu strelu rovno do futbalovej bránky

Absolvovanie všetkých disciplín potvrdzoval tzv. účastnícky list, časopis Fľak a tiež balíček sladkostí od ZRPŠ. Súťaže v duchu fair play boli síce na pohľad jednoduché, ale každá jedna si vyžadovala maximálnu sústredenosť a zručnosť všetkých športovcov. Nemenej dôležitý je aj fakt, že víťazmi sa stali vlastne všetci zúčastnení, ktorí si  našli čas stráviť skvelé popoludnie spolu so svojím dieťaťom. Veľká vďaka za organizáciu jedného z najväčších športových podujatí na škole patrí učiteľom 1.stupňa a p. školníkovi.

Pevne veríme, že 7. ročník si nájde svojich priaznivcov aj v budúcom školskom roku a ktovie, možno opäť padne rekord v počte súťažiacich. Preto dovidenia o rok priatelia na Športovej olympiáde žiakov a rodičov 2013.

Autor: Mgr.Adriana Buociková, Mgr. Zuzana Lietavcová