Lyžiarsky výcvik žiakov 2. ročníka

Hneď po vianočných prázdninách sa v týždni od 13. do 17. januára uskutočnil lyžiarsky výcvik žiakov druhého ročníka v stredisku SNOWLAND Valčianska dolina. Tento rok bolo prihlásených rekordných 43 druhákov, ktorí absolvovali denne 3 hodiny výcviku pod vedením lyžiarskych inštruktorov – našich učiteľov. Na začiatku sme sa obávali, či nám výcvik neprekazí počasie, lebo snehové podmienky sú tento rok veľmi slabé. Nakoniec sa všetko podarilo, stredisko bolo zasnežené, síce umelým snehom, ale aj to stačilo. Počasie vyšlo na výbornú a všetci žiaci základy lyžovania zvládli. Veľmi nám pomáha, že žiaci absolvujú kurzy lyžovania už v materských školách a základnú prípravu tak majú už za sebou. V piatok sa všetci naši lyžiari zapojili do pretekov v slalome. Všetci dostali Osvedčenie výborného lyžiara a sladkosť. Víťazov nezverejňujeme, lebo platí: Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.

O malých lyžiarov sa starali pedagógovia: Jozef Krížo, Eva Dubovcová, Martina Sekanová a Adriana Buociková. Za pomoc a spoluprácu ďakujeme nášmu Rodičovskému združeniu a spoločnosti RMski.

Športu zdar!

Mgr. Jozef Krížo