Vianočné tvorivé dielne na Mudroňke

Vianočné sviatky sú tými najkrajšími v roku. O tom niet pochýb. Okrem toho, že sú sviatkami  pokoja a harmónie, sviatkami stretnutí s rodinou a blízkymi, sviatkami dobrého jedla a hodovania, sú aj oslavou tvorivosti. Každý sa tak trošku predháňa v tom, aby práve jeho príbytok bol ten najkrajší, najvyzdobenejší, aby z neho bola cítiť tá pravá vianočná atmosféra a vôňa. Všade vidieť tisíc blikajúcich svetielok.

Typickou vianočnou pochúťkou sú nepochybne medovníčky. Ich úžasná škoricovo-medová chuť a vôňa sú nezameniteľné. A práve medovníčky boli pozvánkou na vianočné tvorivé dielne v našej škole. Už po niekoľkýkrát sa stretli rodičia spolu so svojimi deťmi, aby spoločne vyrobili niečo zaujímavé, vianočné, niečo čo sa dá ľahko zvládnuť a čo môže inšpirovať aj ostatných. Na začiatok, ako býva pekným zvykom, všetkých privítali žiaci našej školy vo vianočnom programe. Koledníci, hostia, vinšovníci, spev, hudba či tanec, toto všetko spríjemňovalo nádhernú atmosféru blížiacich sa sviatkov. Tvorivosti sa medze nekládli, a tak sme mohli na vlastné oči vidieť ako vznikajú rôzne vianočné ozdoby, pohľadnice, svietniky, venčeky, ako sa zdobia medovníčky... Všetko vytvárali šikovné maminy či ockovia spolu so svojimi ratolesťami. Školou sa ozývala vianočná hudba, podával sa punč aj chutné a voňavé medovníčky.
Všetky výrobky boli označené menom autora a vystavené na chodbách našej školy, aby aj ostatní videli, aké krásne veci sa dajú vyrobiť šikovnými rukami.
Sme radi, že sme sa stretli v takom hojnom počte a budeme sa tešiť na vás všetkých zase o rok.

Dovidenia na vianočných  tvorivých dielňach v decembri 2020, priatelia!