Fľakovýstava na Mudroňke

Pri príležitosti 20. výročia vzniku celoslovenského zábavného mesačníka pre deti od 0 do 99 rokov Fľak, bola v novembri  nainštalovaná na prízemí našej školy  Fľakovýstava karikatúr a komiksov Bruna Horeckého.

Karikaturista,  ilustrátor a pedagóg  Bruno Horecký a jeho syn Jožko Fľak, tak isto ako časopis Fľak, majú v rodnom liste mesto Martin. Preto sa táto putovná výstava veľkorozmerných karikatúr a komiksov rozmerov 60x90 cm, začala  v Martine, najskôr v  Turčianskej knižnici a teraz v ZŠ, P. Mudroňa, Martin.

V našej škole vychádzal pred 23 rokmi školský časopis Fľak magazín, z ktorého vznikol populárny celoslovenský mesačník Fľak.

Fľakovýstava  na Mudroňke potrvá do vianočných prázdnin. Potom  bude putovať po martinských  školách, ale zavíta aj do iných kútov Slovenska.

Foto: Bruno Horecký