Svetový deň výživy

Hovorí sa, že náš žalúdok je ako malá továreň vyrábajúca našu energiu. To, čo doň vložíme, sa nám po čase v dobrom vráti, pokiaľ sa zdravo stravujeme.

V našej škole propagujeme zdravý životný štýl a každoročne si pripomíname Svetový deň výživy - 16. október. To však neznamená, že stačí tento jeden jediný deň na to, aby sme mohli povedať, že sa stravujeme zdravo.

Október je mesiacom, ktorý nám ponúka nielen množstvo farieb v prírode, ale aj množstvo vitamínov v ovocí a zelenine.

Čoraz viac sa medzi ľuďmi skloňuje aj slovíčko „domáce“. To, čo si doma vypestujeme, chutí naozaj bezkonkurenčne a zvíťazí aj nad regálom s nablýskaným ovocím a zeleninou v supermarketoch.

V 2. C  sa kreativity chopili všetky maminky a deťom nabalili tie najlepšie a najzdravšie desiate, aké si viete predstaviť. Nechýbala ovocná kytička, ovocné špízy, ježko z ovocia či lákavé chlebíčky so zeleninou. Deti a návštevníci našej triedy si na nich naozaj pochutili.

V našej škole sa už stal tradíciou aj Ovocný deň. V spolupráci so školskou jedálňou sme 17. októbra opäť pripravili ochutnávku ovocia. Úlohu hostiteľov prijali žiaci zo 7. B, ktorí vo všetkých triedach ponúkali rôzne druhy ovocia, no pridali aj zeleninu. Každý si mohol vybrať podľa chuti, pretože po celej škole kolovali ovocno-zeleninové misy.

Vitamínom zdar !!!

Mgr. Adriana Buociková, Mgr. Ingrid Lučanská