Brigáda ku Dňu Zeme

20. apríla 2018, pri príležitosti Dňa Zeme, žiaci a pedagógovia ZŠ Ul. P. Mudroňa vymenili školské lavice a katedry za brigádu v širšom  okolí  svojej školy.

VMČ Stred im zabezpečil 50 vriec a 300 rukavíc, mnohí žiaci si sami doniesli igelitové tašky, vrecúška  aj rukavice na zbieranie odpadkov.

Pedagógovia  a žiaci 1. a 2. ročníka robili poriadok v okolí ZUŠ a školskej jedálne,    3. a 5. ročník brigádoval  tradične v Malej hore, 4. a 8. ročník pracoval v areáli školy, 6. ročník zbieral odpadky v Štúrovej štvrti, 7. ročník vo Hviezdoslavovom parku a žiaci 9. ročníka upratovali pri rieke Turiec.

Na obed už boli všetky tieto lokality pekne vyčistené, vrecia naplnené odpadkami, papiermi, plastami aj sklom a žiaci so svojimi učiteľmi odchádzali s dobrým pocitom vykonanej práce domov.

Mudroňkáči opäť ukázali, ako im záleží na čistom okolí svojej školy, o čom svedčia aj fotografie a reportáž Televízie Turiec  z tejto vydarenej akcie.

Text:  Bruno Horecký

Foto: Učitelia školy