Halloween 2017

História Halloween-u hovorí, že tento sviatok pochádza zo 16. storočia a dá sa preložiť ako „večer všetkých svätých". Oslavuje sa 31. októbra. Pravdepodobne vznikol ako keltská oslava jesennej úrody. Tento sviatok sa nezaobíde bez vyrezávanej tekvice, ktorá sa volá Jack O´Lantern a jej meno je odvodené od prírodného javu, keď sa nad močiarmi zjavuje oblak horiaceho plynu.

V súčasnosti si Halloween užívajú najmä deti, pretože v čase Halloweenu sa totiž môžu robiť veci, ktoré inak nie sú dovolené. V predvečer sviatku si môžu dovoliť byť dlho do noci hore, chodiť po uliciach v maskách, vyzváňať pri dverách susedov a  drankať od nich sladkosti. Ak im nevyhovejú, vyvedú im nejaký žartík: namydlia okná, poprevracajú kvetináče, zapália na verande prskavky alebo obhádžu dom surovými vajíčkami a nikto ich za to nepotrestá. Toľko z histórie.

Aj v našej škole sa vďaka výuke anglického jazyka spojili triedy 1. C, 1. A a 2. B (triedne p. uč. Adriana Buociková, Monika Vonderčíková a Katarína Bellová), aby si  spolu s deťmi priblížili tento starý keltský sviatok. Najväčšiu radosť mali deti z masiek, spoločných súťaží, zo spievania a strašenia po škole.

Foto...