Svetový deň výživy na Mudroňke

Zdravý životný štýl, zdravé a plnohodnotné jedlo a pohyb sa v poslednom čase stali najviac skloňovanými slovami dnešnej uponáhľanej doby. Lekári bijú na poplach, že mladá generácia sa stravuje veľmi nezdravo a  málo sa hýbe. Pre mnohých je oveľa jednoduchšie zájsť si na hranolčeky či presedieť deň pri počítači ako dať si záležať na tom, koľko ovocia či zeleniny skonzumujem a kedy som bol, bola naposledy na prechádzke v prírode.

Aj z tohto dôvodu sme si v našej základnej škole opäť pripomenuli Svetový deň výživy. Už malí prváci totiž vedia, aké dôležité je priniesť si namiesto sladkostí, cukríkov či čokolády zdravú desiatu. Celozrnný chlebík, nakrájanú zeleninku a ovocie v našej škole celkom určite nájdete.

Aby sme urobili chuť aj tým, ktorí sa ešte s ovocím celkom nekamarátia, 19. 10 .2017 sme mali v škole ochutnávku rôznych druhov ovocia, ktoré pre žiakov aj pedagógov zabezpečila naša školská jedáleň. Šiestaci pod vedením pani učiteliek si vyhrnuli rukávy a umývali, čistili, krájali a ponúkali chutné kúsky ovocia malým aj veľkým.

Je skvelé, že aj mnohí rodičia túto myšlienku podporujú, a tak nielen v tento deň, ale aj ďalšie mesiace sa budú Mudroňkári snažiť, aby desiatovali a žili zdravo.

Dozjedenia, priatelia ... A tu je pár fotiek...

Mgr. Adriana Buociková