Deviataci v Martinskom komornom divadle

O tom, že naša škola nezabúda ani na kultúrne vzdelávanie žiakov, sme sa presvedčili aj my, žiaci 9. A triedy.

V stredu 29.11. 2016, niekoľko minút pred sedemnástou hodinou, sme sa všetci stretli vo vstupnej hale štúdia Slovenského komorného divadla v Martine.  Bolo fascinujúce vidieť spolužiakov zmenených na nepoznanie. Všetci sme boli vyparádení, sršali sme nedočkavosťou a boli sme plní očakávania. Tešili sme sa na divadelné predstavenie www.narodnycintorin.sk. To, čo nasledovalo po tom, čo sme sa usadili v predných radoch, nikto neočakával. Herci na pódiu nám vyrazili dych a donútili nás sledovať divadelné predstavenie s otvorenými ústami. Počas jednej hodiny sme sa mnoho dozvedeli, ale v prvom rade sme sa  zasmiali a pobavili. Významné osobnosti nášho kultúrneho života – A. Jurkovičová, E. Maróthy-Šoltésová, K. Kuzmány, J. Kráľ, M. Schmidt, pani primátorka, pes, developér i hudobník boli bravúrne stvárnení našimi martinskými hercami.

Divadelným predstavením sme boli všetci natoľko unesení, že sme hneď v nasledujúci deň navštívili s pani učiteľkou Ľ. Ollerovou Národný cintorín v Martine – ten ozajstný. Zastavili sme sa pri hroboch významných slovenských osobností, pripomenuli sme si ich životy i  tvorbu a pri hrobe Janka Kráľa sme spoločne zarecitovali úryvok z básne Duma bratislavská.

Dňa 22. 2. 2017 sme sa do divadla vrátili opäť, aby sme si pozreli pokračovanie tohto úspešného divadelného sitkomu.

Ďakujeme našim pani učiteľkám – I. Chomovej a Ľ. Ollerovej, že nám umožnili prežiť dva nezabudnuteľné večery. Veríme , že sa do divadla ešte vrátime a budeme s nadšením sledovať ďalšie výkony martinských hercov.

Pár foto...

Karolina Ošková a Marek Červeň, žiaci 9. A triedy