Majáles

Máj patrí nielen medzi najkrajšie  a najvoňavejšie jarné mesiace, ale je aj obdobím tradičných majálesov. Ten tohtoročný, premiérový, sa v našej škole niesol v znamení pirátov.

Deti 1. stupňa mali možnosť kresliť podľa svojej fantázie výtvarné práce na tému: MASKA.  Práve z nich porota vybrala  tie najlepšie do superfinále. Vstupný vestibul školy zdobili po celý týždeň "superfinálové práce", z ktorých samotní žiaci hlasovaním vybrali tie najkrajšie.

V telocvični školy už od rána znela tanečná hudba a zbiehali sa masky od výmyslu sveta.  Mickey Mouse kráčal po boku pani doktorky či lesnej víly. Čarodejnica súťažila s pirátom aj s bezdomovcom... Na všetko dohliadala  porota zložená z učiteľov 1. -  4. ročníka.

Deti predviedli skvelé tanečno-pohybové kreácie, bavili sa na vtipných súťažiach  a mali veľkú šancu zapôsobiť na porotu, aby vyhrala práve ich MASKA.

Bolo veľmi ťažké vybrať  tie najoriginálnejšie, pretože boli všetky úžasné. Ďakujeme  za účasť a tešíme sa na stretnutie zase o rok.

Mgr. Adriana Buociková