Exkurzia Osvienčim - Krakow

Dňa 7. 6. 2016 sme sa my, žiaci 8. a 9. ročníka, zúčastnili školskej exkurzie v bývalom koncentračnom tábore, ktorý bol postavený v roku 1940 pre poľských politických väzňov – v Osvienčime. Po čase sem nacisti začali posielať ľudí z celej Európy, hlavne Židov. So strachom v očiach sme si prezerali miesta, kde trpeli a umierali milióny nevinných ľudí.

Naša exkurzia pokračovala do Krakowa, hlavného mesta malopoľského vojvodstva. Prezreli sme si krásne historické centrum mesta a potom naša cesta viedla už späť na Slovensko.

Ďakujeme p. učiteľkám Vaňkovej, Štefančíkovej aj p. učiteľovi Panuškovi za zorganizovanie exkurzie. Hlavne pre nás, deviatakov, to bol ďalší zaujímavý zážitok v škole, ktorú o pár dní opustíme.

Žiačky 9. A