Elektrárňa Piešťany – exkurzia

V piatok 6. mája 2016 sme sa zúčastnili exkurzie v Elektrárni Piešťany. Všetko to začalo pred školou o 08:10. Stretlo sa nás tam 53.

Spoločne sme sa presunuli na martinskú železničnú stanicu a odtiaľ vlakom do Vrútok. Vo Vrútkach sme chvíľu čakali na vlak, ktorým sme už cestovali priamo do Piešťan. Aj keď cesta trvala 2 hodiny, bola veľmi zábavná, plná smiechu a aj tlieskania :D . Okolo 11:00 sme dorazili do Piešťan. Mali sme v pláne, že sa pôjdeme pozrieť na kúpeľný ostrov, ale nemali sme toľko času. Po 40 minútach menšieho nakupovania  sme sa všetci zišli pred vchodom nákupného centra. Odtiaľ sme sa presunuli do elektrárne. Tam sa žiaci 7. ročníka zúčastnili programu Ako chutí energia. Vlastnými silami sme vyrábali energiu, ktorou sme dokázali uvariť vodu v rýchlovarnej kanvici. Potom sme sa rozdelili na 3 skupiny a riešili sme rébusy, ktorými sme odhalili rastúci význam i spotrebu energie v histórií ľudstva. Dozvedeli sme sa viac o obnoviteľných a neobnoviteľných zdrojoch energie, o jej výrobe v elektrárňach a spotrebe v domácnosti, ako aj o rôznych druhoch palív. Tento program trval 90 minút a po jeho skončení sme sa všetci premiestnili na železničnú stanicu v Piešťanoch. Cesta vlakom do Vrútok bola veľmi zábavná a tiež plná smiechu, ako tá prvá. Po 2 hodinách cesty sme prišli do Vrútok, kde sme sa rozlúčili s niektorými žiakmi a pokračovali sme do Martina.Tam na niektorých  už čakali rodičia a ostatných p. učiteľky doviedli pred školu. Pred školou sme sa rozlúčili a unavení, ale zároveň šťastní a plní nových vedomostí sme odišli domov.

Bola to veľmi zábavná exkurzia a preto našim p. učiteľom veľmi ďakujeme za pekné predĺženie víkendu a dúfame, že s p. učiteľkami Chmúrnou, Hrubošovou a p. učiteľom Muríňom pôjdeme na ďalšie podobné akcie.

Adela Hrabovská