Exotická návšteva z Arakova

Papagáje sú mimoriadne inteligentné vtáky. Vedci tvrdia, že ich logika je na úrovni štvorročného dieťaťa. Vedia sa naučiť rozprávať a chápu význam slov. Presvedčiť sa o tom mohli žiaci z prírodovedno-turistického krúžku, ktorí mali možnosť zoznámiť sa so vzácnymi papagájmi rodu ara. „Prileteli“ k nám z Arakova v Bojniciach. Arakovo je najväčšia kontaktná ZOO s exotickým vtáctvom na Slovensku a aj v celej Európe. Naša bývalá žiačka Vanessa Macková, ktorá sa vo svojom voľnom čase venuje starostlivosti a chovu papagájov v kontaktnej ZOO, sprostredkovala deťom nezabudnuteľný zážitok. Papagáje si mohli pohladiť, nakŕmiť, dať na rameno, spraviť si fotografie a videá s týmito zvieracími „celebritami“. Ak by ste ich chceli pozorovať vo voľnej prírode, museli by ste za nimi vycestovať do Južnej Ameriky. My už nemusíme.

Text: Lenka Lacková

Foto: Kristína Jesenská, Nela Nemlahová, Lenka Lacková