Víťazná Mudroňka

V októbri sa  začala minifutbalová liga najmladších žiakov a žiačok okresu Martin.  Do tohto ročníka je prihlásených rekordných  8 základných škôl: ZŠ, s MŠ Hurbanova, ZŠ, P. Mudroňa, Evanjelická spojená škola, KZŠ s MŠ A. Bernoláka, ZŠ, N. Hejnej, ZŠ s MŠ, Dolinského, ZŠ, J. Kronera a ZŠ Valča. Organizátorom obľúbenej súťaže je CVČ Kamarát a hráva  sa v telocvični a na futbalovom ihrisku na Hurbanke turnajovým spôsobom.

V 1. kole zvíťazili najmladší futbalisti a futbalistky z Hurbanky, Mudroňka bola piata,  v 2. kole zvíťazila Mudroňka! Výsledky zápasov novembrového kola:

ZŠ s MŠ Hurbanova – KZŠ s MŠ A. Bernoláka  3 : 2

ZŠ s MŠ Dolinského – Evanjelická spojená škola 0 : 3

ZŠ Mudroňa – ZŠ Valča 4 : 1

ZŠ Hejnej – ZŠ Krónera 4 : 3

ZŠ s MŠ Hurbanova –  ZŠ Valča 11 : 0

ZŠ s MŠ Dolinského – ZŠ Krónera 4 : 1

ZŠ Mudroňa – KZŠ s MŠ Bernoláka  8 : 1

ZŠ Hejnej – Evanjelická spojená škola 1 : 3

ZŠ s MŠ Hurbanova – ZŠ Mudroňa 1 : 2

ZŠ s MŠ Dolinského – ZŠ Hejnej 1 : 1

ZŠ Valča – KZŠ s MŠ Bernoláka 0 : 2

ZŠ Krónera – Evanjelická spojená škola 0 : 5

Zápas o 3. – 4. miesto:

ZŠ s MŠ Hurbanova – ZŠ s MŠ Dolinského 1 : 1 (na penalty 3:2)

Zápas o 1. – 2.miesto

ZŠ Mudroňa – Evanjelická  spojená škola  2 : 1

V novembrovom  turnaji zvíťazila Mudroňka pred Evanjelickou spojenou školou a Hurbankou. Mudroňkáči vyhrali všetky stretnutia, po niekoľkých rokoch porazili  aj domácu Hurbanku, v zápase o 1. miesto v susedskom derby zase zaslúžene zvíťazili s Evanjelickou spojenou školou 2 : 1!

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený a ocenený Samuel Lilge z Mudroňky.  Našu školu úspešne reprezentovali tretiaci a štvrtáci: Samuel Lilge (dal 7 gólov), Ján Cingel (výborný výkon v bráne), Max Braun (dal 6 gólov), Hugo Harminc  (dal 1 gól), Tobias Záborský (výborný výkon v obrane), Tomáš Grusman, Jakub Kŕivánek, Nela Nemlahová, Michaela Kubíková a Daniela Račáková.

3. kolo okresnej minifutbalovej ligy je na programe 15. decembra. Držíme palce našim reprezentantom z Mudroňky!

Text a foto: Bruno Horecký