Deň Zeme

Mudroňkáči brigádovali v strede mesta

Dňa 12. apríla 2024  pri príležitosti Dňa Zeme zorganizovali pedagógovia zo ZŠ P. Mudroňa už tradičnú brigádu. Spolu so všetkými žiakmi školy zbierali drobné odpadky (papiere, obaly, igelity, plasty, PET fľaše a pod.) v okolí školy, školskej jedálne a v mestskej časti Stred. Každá trieda mala podľa plánu pridelenú jednu lokalitu, kde za dve hodiny urobila poriadok.  Mudroňkáči brigádovali v  areáli školy a pri školskej jedálni, na sídliskách a v okolí bytoviek na Ul. Björnsonovej, Ul. Thurzovej, Ul. Tajovského, Ul. Holubyho, Ul. Hviezdoslavovej, na Vajanského námestí, na Štúrovom námestí, na Malej hore, vo Hviezdoslavovom parku, na Prednádraží... Spolu nazbierali 30 veľkých vriec odpadu.

Medzi nájdenými vecami boli aj pekný korálkový náramok, plyšový čertík, obraz, tenisky, kliešte na zbieranie odpadu, kytica umelých kvetov, plasty, káble, sklenené fľaše a pod.

Mudroňkáči ukázali, že dobré skutky sa dajú robiť nielen v škole, ale aj v  našom životnom prostredí.

Súčasťou vydarenej akcie boli aj súťaže o najakčnejšiu fotografiu a najzaujímavejší drobný odpad, ktorý žiaci našli.

Najzaujímavejšia nájdená vec bol veľký obraz na plátne, ktorý našli žiaci z 5. B triedy.

Najpotrebnejšiu vec na zber odpadkov našli žiaci 4. B – kliešte na zbieranie odpadkov.

Najpraktickejšia nájdená vec bol pár nových tenisiek, ktorý našli žiaci zo 6. A triedy.

Za najzaujímavejšie nájdené veci boli žiaci odmenení cenami zo ZŠ P. Mudroňa a redakcie časopisu Fľak.

Text : Bruno Horecký