Výlet žiakov ôsmeho ročníka do Prahy

My, žiaci 8. A a 8. B, sme 2. júna 2016 s našimi pani učiteľkami Chomovou, Dundekovou a Ollerovou prekročili hranice Slovenska. Mali sme namierené na školský výlet do Prahy. Cestu vlakom sme si spríjemňovali počúvaním hudby, hraním kariet, rozprávaním vtipov, spievaním a popri tom sme ochutnávali jedlá, ktoré ponúkal personál vlaku Regiojet.

Po 6 hodinách  sme boli v cieli. Naša prvá cesta viedla do hotela, kde sme si zložili tašky a plecniaky a plní očakávania sme začali spoznávať hlavné mesto našich susedov. Hneď popoludní sme si prezreli Pražský hrad s nehybnou hradnou  strážou, s ktorou sme si urobili niekoľko záberov. Očarení sme boli prehliadkou  Chrámu sv. Víta, prešli sme sa Zlatou uličkou a historickým centrom mesta.  Druhý deň naša cesta viedla od Václavského námestia k orloju na Staromestkom námestí a ku Karlovmu mostu. Tam sme sa zastavili pri kríži želaní. Všetci sme si niečo tajné želali a teraz budeme čakať, či sa nám priania splnia . Zaujímavou zastávkou bola aj Národná knižnica so stĺpom z prečítaných kníh. Najväčšou atrakciou však bola návšteva Múzea voskových figurín Grevin.

Tu sme sa fotili s takými osobnosťami ako sú napr. Lucie Bílá, Karel Gott, Helena Vondráčková, Alfonz Mucha. Boli tu i zahraniční umelci – Brad Pitt, Angelina Jollie, Jackie Chan, Cameron Diaz, George Clooney a mnoho ďalších. Pomocou počítača sme si mohli zhotoviť model vlastnej figuríny. Bolo to veľmi zaujímavé.

Počas výletu sme boli ubytovaní  v hoteli Oaza. Noc bez rodičov bola veslá a rušná.

Výlet, ktorý sme si naplno užili bol fantastický a ďakujeme pani učiteľkám, že nám ho zorganizovali. Na pobyt v Prahe budeme dlho spomínať  .

Tu foto...

Karolina Ošková, žiačka 8.A triedy